3M 951421-9010806-AR
951421-9010806-AR picture photo
Mfg. Part Number
951421-9010806-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 21POS 2MM T/H
Datasheet Download
951421-9010806-AR.pdf
Availability of 951421-9010806-AR
QUANTITY
951421-9010806-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951421-9010806-AR
Internal Part NumberEIS-951421-9010806-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951421-9010806-xx.igs951421-9010806-xx.stp951421-9010806-xx.x_t
Standard Package600
Series951
PackagingBulk
Number of Positions21
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.425" (10.80mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.157" (4.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951421-9010806-AR
Related Links951421-9, 951421-9010806-AR Datasheet, 3M Distributor
951421-9010806-AR Details Description
Related parts for 951421-9010806-AR
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOTTED .300 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf