3M 951422-2012009-AR-PT
951422-2012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951422-2012009-AR-PT
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM SMD
Datasheet Download
951422-2012009-AR-PT.pdf
Availability of 951422-2012009-AR-PT
QUANTITY
951422-2012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951422-2012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951422-2012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package270
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingTube
Number of Positions22
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951422-2012009-AR-PT
Related Links951422-201, 951422-2012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951422-2012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951422-2012009-AR-PT
CAP ALUM 330UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 20K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 54.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 240VAC datasheet.pdf
OSC MEMS 133.333MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf