3M 951422-8061106-AR
951422-8061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951422-8061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM T/H
Datasheet Download
951422-8061106-AR.pdf
Availability of 951422-8061106-AR
QUANTITY
951422-8061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951422-8061106-AR
Internal Part NumberEIS-951422-8061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951422-8061106-xx.igs951422-8061106-xx.stp951422-8061106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)