3M 951422-9011106-AR
951422-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951422-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM T/H
Datasheet Download
951422-9011106-AR.pdf
Availability of 951422-9011106-AR
QUANTITY
951422-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951422-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951422-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951422-9011106-xx.igs951422-9011106-xx.stp951422-9011106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions22
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951422-9011106-AR
Related Links951422-9, 951422-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951422-9011106-AR Details Description
Related parts for 951422-9011106-AR
IC A/D CONV 8CH 10BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 20-24AWG GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RACK ASSEMBLED datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf