3M 951423-9061106-AR
951423-9061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951423-9061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 23POS 2MM T/H
Datasheet Download
951423-9061106-AR.pdf
Availability of 951423-9061106-AR
QUANTITY
951423-9061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951423-9061106-AR
Internal Part NumberEIS-951423-9061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951423-9061106-xx.igs951423-9061106-xx.stp951423-9061106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions23
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951423-9061106-AR
Related Links951423-9, 951423-9061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951423-9061106-AR Details Description
Related parts for 951423-9061106-AR
CONN DB26 FEMALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN BOX datasheet.pdf
IC VIDEO SIGNAL SWITCHERS 16SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PIN datasheet.pdf