3M 951424-2062009-AR-PT
951424-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951424-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM SMD
Datasheet Download
951424-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951424-2062009-AR-PT
QUANTITY
951424-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951424-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951424-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Series951
PackagingTube
Number of Positions24
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951424-2062009-AR-PT
Related Links951424-206, 951424-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951424-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951424-2062009-AR-PT
CONN SOCKT IDC 20POS W/O KEY TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS2553DRV1-364 datasheet.pdf
FLA-STE-CONTACT1,6X0,6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
4POS,TAB 2.8X0.8,TAB HSG,ASSY,CO datasheet.pdf