3M 951424-9010806-AR
951424-9010806-AR picture photo
Mfg. Part Number
951424-9010806-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 24POS 2MM T/H
Datasheet Download
951424-9010806-AR.pdf
Availability of 951424-9010806-AR
QUANTITY
951424-9010806-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951424-9010806-AR
Internal Part NumberEIS-951424-9010806-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951424-9010806-xx.igs951424-9010806-xx.stp951424-9010806-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions24
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.425" (10.80mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.157" (4.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951424-9010806-AR
Related Links951424-9, 951424-9010806-AR Datasheet, 3M Distributor
951424-9010806-AR Details Description
Related parts for 951424-9010806-AR
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 8.6K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 19.1M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PIN datasheet.pdf