3M 951426-2011709-AR-PT
951426-2011709-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951426-2011709-AR-PT
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD
Datasheet Download
951426-2011709-AR-PT.pdf
Availability of 951426-2011709-AR-PT
QUANTITY
951426-2011709-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951426-2011709-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951426-2011709-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package230
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingTube
Number of Positions26
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.488" (12.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.331" (8.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951426-2011709-AR-PT
Related Links951426-201, 951426-2011709-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951426-2011709-AR-PT Details Description
Related parts for 951426-2011709-AR-PT
IC RES TEMP 50/50K W/3MON 16-BGA datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 4SMD datasheet.pdf
RES 6 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 670V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SPIFLASH 8M-BIT 4KB UNIFORM SECT datasheet.pdf
FEP HI VOLT #26 20KV 100 FT YL datasheet.pdf
RES 200 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf