3M 951426-2012009-AR-PT
951426-2012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951426-2012009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD
Datasheet Download
951426-2012009-AR-PT.pdf
Availability of 951426-2012009-AR-PT
QUANTITY
951426-2012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951426-2012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951426-2012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package230
Series951
PackagingTube
Number of Positions26
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951426-2012009-AR-PT
Related Links951426-201, 951426-2012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951426-2012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951426-2012009-AR-PT
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 16POS VERT TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW,X,YLW TINT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 970MA 40 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf