3M 951426-8011106-AR
951426-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951426-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM T/H
Datasheet Download
951426-8011106-AR.pdf
Availability of 951426-8011106-AR
QUANTITY
951426-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951426-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951426-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951426-8011106-xx.igs951426-8011106-xx.stp951426-8011106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951426-8011106-AR
Related Links951426-8, 951426-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951426-8011106-AR Details Description
Related parts for 951426-8011106-AR
IC DAC CMOS MULTI 12BIT 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 100MA 30V datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 250MW SOD882 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 10POS VERT .100 datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH 15TP RJ45 2FO datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 5A PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf