3M 951426-9012506-AR
951426-9012506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951426-9012506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM T/H
Datasheet Download
951426-9012506-AR.pdf
Availability of 951426-9012506-AR
QUANTITY
951426-9012506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951426-9012506-AR
Internal Part NumberEIS-951426-9012506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951426-9012506-xx.igs951426-9012506-xx.stp951426-9012506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions26
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.835" (21.20mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951426-9012506-AR
Related Links951426-9, 951426-9012506-AR Datasheet, 3M Distributor
951426-9012506-AR Details Description
Related parts for 951426-9012506-AR
BOX ABS GRAY 6.97"L X 2.4"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 50UF 450V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT SEALED 4.20MM 2POS BLK datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.8A 83 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 250V 200MA SOT23 datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 800V TO-94 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 58V 1.72A datasheet.pdf