3M 951430-2062009-AR-PT
951430-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951430-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD
Datasheet Download
951430-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951430-2062009-AR-PT
QUANTITY
951430-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951430-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951430-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Series951
PackagingTube
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951430-2062009-AR-PT
Related Links951430-206, 951430-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951430-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951430-2062009-AR-PT
BATTERY PACK NICAD 9.6V 600MAH datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A3049W/H1504TR 3" datasheet.pdf
IC 3.3/1.5V DUAL MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
SFC 0/30 RED 150/BX datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 26.5V datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HIGH TEMPERATURE RING TONGUE TER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf