3M 951430-8011506-AR
951430-8011506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951430-8011506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM T/H
Datasheet Download
951430-8011506-AR.pdf
Availability of 951430-8011506-AR
QUANTITY
951430-8011506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951430-8011506-AR
Internal Part NumberEIS-951430-8011506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951430-8011506-xx.igs951430-8011506-xx.stp951430-8011506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions30
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.563" (14.30mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951430-8011506-AR
Related Links951430-8, 951430-8011506-AR Datasheet, 3M Distributor
951430-8011506-AR Details Description
Related parts for 951430-8011506-AR
LED 3MM FLUSH GREEN DIFF PANELMT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-2 POS NON SHORT datasheet.pdf
CO2 MODULE 5000PPM DIFFUSION datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR RS232 5V 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 815MA 120 MOHM datasheet.pdf
PMI CAP RED FLAT TRANSP 9/16"" datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 1A 50 MOHM SMD datasheet.pdf