3M 951432-2012009-AR-TP
951432-2012009-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
951432-2012009-AR-TP
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD
Datasheet Download
951432-2012009-AR-TP.pdf
Availability of 951432-2012009-AR-TP
QUANTITY
951432-2012009-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 951432-2012009-AR-TP
Internal Part NumberEIS-951432-2012009-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package190
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingTube
Number of Positions32
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951432-2012009-AR-TP
Related Links951432-201, 951432-2012009-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
951432-2012009-AR-TP Details Description
Related parts for 951432-2012009-AR-TP
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST/NC 16A QC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 1200RES 2M datasheet.pdf
IC IPS SW LOW SIDE D2PAK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123FL datasheet.pdf
GRIP MATERIAL 3"X6 YDS BLK datasheet.pdf
CONN TERM BLK JUMPER 4 POLE datasheet.pdf
SPIRALWRAP .250''DIAMETER,100FT/ datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 5A TO252-2 datasheet.pdf
24 BIT 192KHZ AV RECEIVER ON A CHIP IC datasheet.pdf