3M 951432-2061309-AR-PT
951432-2061309-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951432-2061309-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD
Datasheet Download
951432-2061309-AR-PT.pdf
Availability of 951432-2061309-AR-PT
QUANTITY
951432-2061309-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951432-2061309-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951432-2061309-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package190
Series951
PackagingTube
Number of Positions32
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.465" (11.81mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.232" (5.90mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951432-2061309-AR-PT
Related Links951432-206, 951432-2061309-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951432-2061309-AR-PT Details Description
Related parts for 951432-2061309-AR-PT
RES SMD 1.69KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IRDA MOD 4 MBPS TOP VIEW 10-SMD datasheet.pdf
THERMAL PAD TO-3 .006" K10 datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ1 0.98" 2/PK datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf