3M 951432-9061506-AR
951432-9061506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951432-9061506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM T/H
Datasheet Download
951432-9061506-AR.pdf
Availability of 951432-9061506-AR
QUANTITY
951432-9061506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951432-9061506-AR
Internal Part NumberEIS-951432-9061506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951432-9061506-xx.igs951432-9061506-xx.stp951432-9061506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions32
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.638" (16.20mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951432-9061506-AR
Related Links951432-9, 951432-9061506-AR Datasheet, 3M Distributor
951432-9061506-AR Details Description
Related parts for 951432-9061506-AR
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100OHM 120DEG RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf