3M 951433-9061106-AR
951433-9061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951433-9061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 33POS 2MM T/H
Datasheet Download
951433-9061106-AR.pdf
Availability of 951433-9061106-AR
QUANTITY
951433-9061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951433-9061106-AR
Internal Part NumberEIS-951433-9061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951433-9061106-xx.igs951433-9061106-xx.stp951433-9061106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions33
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951433-9061106-AR
Related Links951433-9, 951433-9061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951433-9061106-AR Details Description
Related parts for 951433-9061106-AR
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 11POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 5UH SMD datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 1POS NATRL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 670MA 390 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
LED 1/2" DOME BLUE 28VDC LEAD datasheet.pdf