3M 951433-9061506-AR
951433-9061506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951433-9061506-AR
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 33POS 2MM T/H
Datasheet Download
951433-9061506-AR.pdf
Availability of 951433-9061506-AR
QUANTITY
951433-9061506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951433-9061506-AR
Internal Part NumberEIS-951433-9061506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951433-9061506-xx.igs951433-9061506-xx.stp951433-9061506-xx.x_t
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingBulk
Number of Positions33
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.638" (16.20mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951433-9061506-AR
Related Links951433-9, 951433-9061506-AR Datasheet, 3M Distributor
951433-9061506-AR Details Description
Related parts for 951433-9061506-AR
CONN EDGECARD 128PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6B M25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT RECP datasheet.pdf
150UF 60V 16X33.5 105C RAD datasheet.pdf