3M 951434-8011506-AR
951434-8011506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951434-8011506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H
Datasheet Download
951434-8011506-AR.pdf
Availability of 951434-8011506-AR
QUANTITY
951434-8011506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951434-8011506-AR
Internal Part NumberEIS-951434-8011506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951434-8011506-xx.igs951434-8011506-xx.stp951434-8011506-xx.x_t
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.563" (14.30mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.295" (7.50mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951434-8011506-AR
Related Links951434-8, 951434-8011506-AR Datasheet, 3M Distributor
951434-8011506-AR Details Description
Related parts for 951434-8011506-AR
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCOTCH CODE REFILL # 80-89 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 24pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
SERVER CABINET SHELF KIT 1U datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf