3M 951434-9011106-AR
951434-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951434-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H
Datasheet Download
951434-9011106-AR.pdf
Availability of 951434-9011106-AR
QUANTITY
951434-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951434-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951434-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951434-9011106-xx.igs951434-9011106-xx.stp951434-9011106-xx.x_t
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951434-9011106-AR
Related Links951434-9, 951434-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951434-9011106-AR Details Description
Related parts for 951434-9011106-AR
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DOOR STEEL 41.8X19.3X0.53" GREY datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
F39-TGR-CVL-B-10-E datasheet.pdf
PNL MNT 24V BLUE 3MM datasheet.pdf