3M 951434-9061106-AR
951434-9061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951434-9061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H
Datasheet Download
951434-9061106-AR.pdf
Availability of 951434-9061106-AR
QUANTITY
951434-9061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951434-9061106-AR
Internal Part NumberEIS-951434-9061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951434-9061106-xx.igs951434-9061106-xx.stp951434-9061106-xx.x_t
Number of Positions34
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951434-9061106-AR
Related Links951434-9, 951434-9061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951434-9061106-AR Details Description
Related parts for 951434-9061106-AR
RELAY GENERAL PURPOSE 6PDT 2A 6V datasheet.pdf
NULL MODEM CABLE DB9F TO DB9F datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT PINS datasheet.pdf
KIT HDMI 1.4 ESD & OC PROTECTION datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 14 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 132POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 533MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf