3M 951436-2012009-AR-PT
951436-2012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951436-2012009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM SMD
Datasheet Download
951436-2012009-AR-PT.pdf
Availability of 951436-2012009-AR-PT
QUANTITY
951436-2012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951436-2012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951436-2012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Series951
PackagingTube
Number of Positions36
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951436-2012009-AR-PT
Related Links951436-201, 951436-2012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951436-2012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951436-2012009-AR-PT
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 25PPM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A LONG T/H datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND GREEN 2500' datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf