3M 951436-9061106-AR
951436-9061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951436-9061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM T/H
Datasheet Download
951436-9061106-AR.pdf
Availability of 951436-9061106-AR
QUANTITY
951436-9061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951436-9061106-AR
Internal Part NumberEIS-951436-9061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951436-9061106-xx.igs951436-9061106-xx.stp951436-9061106-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951436-9061106-AR
Related Links951436-9, 951436-9061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951436-9061106-AR Details Description
Related parts for 951436-9061106-AR
RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY MALE SNGL END 4POS 5M datasheet.pdf
SAW RESONATOR 418.0 MHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 500' datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf