3M 951436-9062506-AR
951436-9062506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951436-9062506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM T/H
Datasheet Download
951436-9062506-AR.pdf
Availability of 951436-9062506-AR
QUANTITY
951436-9062506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951436-9062506-AR
Internal Part NumberEIS-951436-9062506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951436-9062506-xx.igs951436-9062506-xx.stp951436-9062506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions36
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.909" (23.10mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951436-9062506-AR
Related Links951436-9, 951436-9062506-AR Datasheet, 3M Distributor
951436-9062506-AR Details Description
Related parts for 951436-9062506-AR
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 5POS W/SCKT datasheet.pdf
IC REF VOLT GEN TFT/LCD 32-TQFN datasheet.pdf
CAP ARRAY 220PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 26POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf