3M 951437-9012506-AR
951437-9012506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951437-9012506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 37POS 2MM T/H
Datasheet Download
951437-9012506-AR.pdf
Availability of 951437-9012506-AR
QUANTITY
951437-9012506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951437-9012506-AR
Internal Part NumberEIS-951437-9012506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951437-9012506-xx.igs951437-9012506-xx.stp951437-9012506-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions37
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.835" (21.20mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951437-9012506-AR
Related Links951437-9, 951437-9012506-AR Datasheet, 3M Distributor
951437-9012506-AR Details Description
Related parts for 951437-9012506-AR
RACK STEEL 24.5X21X30 BE/GY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 25NS 64QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 57.849MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf