3M 951438-8011106-AR
951438-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951438-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 38POS 2MM T/H
Datasheet Download
951438-8011106-AR.pdf
Availability of 951438-8011106-AR
QUANTITY
951438-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951438-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951438-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951438-8011106-xx.igs951438-8011106-xx.stp951438-8011106-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions38
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951438-8011106-AR
Related Links951438-8, 951438-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951438-8011106-AR Details Description
Related parts for 951438-8011106-AR
LEAD TEST HD XR-XR 18" SET/5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.22K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" DL GOLD datasheet.pdf