3M 951438-9012206-AR
951438-9012206-AR picture photo
Mfg. Part Number
951438-9012206-AR
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 38POS 2MM T/H
Datasheet Download
951438-9012206-AR.pdf
Availability of 951438-9012206-AR
QUANTITY
951438-9012206-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951438-9012206-AR
Internal Part NumberEIS-951438-9012206-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951438-9012206-xx.igs951438-9012206-xx.stp951438-9012206-xx.x_t
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingBulk
Number of Positions38
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.732" (18.60mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.465" (11.80mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951438-9012206-AR
Related Links951438-9, 951438-9012206-AR Datasheet, 3M Distributor
951438-9012206-AR Details Description
Related parts for 951438-9012206-AR
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 225KHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 5" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS GOLD PCB datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 63VDC 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 70MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4INPUT 2STATE 16SOIC datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf