3M 951439-9011906-AR
951439-9011906-AR picture photo
Mfg. Part Number
951439-9011906-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 39POS 2MM T/H
Datasheet Download
951439-9011906-AR.pdf
Availability of 951439-9011906-AR
QUANTITY
951439-9011906-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951439-9011906-AR
Internal Part NumberEIS-951439-9011906-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951439-9011906-xx.igs951439-9011906-xx.stp951439-9011906-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions39
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.650" (16.50mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.382" (9.70mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951439-9011906-AR
Related Links951439-9, 951439-9011906-AR Datasheet, 3M Distributor
951439-9011906-AR Details Description
Related parts for 951439-9011906-AR
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 150V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
POT 1K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
SMD CONTACT 2.0X4.0X5.5 datasheet.pdf
SLD 5.08V/08/90 3.2 SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 190MA 4.45 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf