3M 951440-9012506-AR
951440-9012506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951440-9012506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 40POS 2MM T/H
Datasheet Download
951440-9012506-AR.pdf
Availability of 951440-9012506-AR
QUANTITY
951440-9012506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951440-9012506-AR
Internal Part NumberEIS-951440-9012506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951440-9012506-xx.igs951440-9012506-xx.stp951440-9012506-xx.x_t
Standard Package400
Series951
PackagingBulk
Number of Positions40
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.835" (21.20mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951440-9012506-AR
Related Links951440-9, 951440-9012506-AR Datasheet, 3M Distributor
951440-9012506-AR Details Description
Related parts for 951440-9012506-AR
DIODE GEN PURP 100V 1A SMA datasheet.pdf
IC BUCK MOSFET DRIVER 16-HTSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 6.9A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.13M OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HDM/FA SAPR 116F 170F LM CUT datasheet.pdf