3M 951442-2011709-AR-TP
951442-2011709-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
951442-2011709-AR-TP
Brief Description
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD
Datasheet Download
951442-2011709-AR-TP.pdf
Availability of 951442-2011709-AR-TP
QUANTITY
951442-2011709-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 951442-2011709-AR-TP
Internal Part NumberEIS-951442-2011709-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package154
Series951
PackagingTube
Number of Positions42
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.488" (12.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.331" (8.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951442-2011709-AR-TP
Related Links951442-201, 951442-2011709-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
951442-2011709-AR-TP Details Description
Related parts for 951442-2011709-AR-TP
HOOK-UP SOLID 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CBS THREAD MALE 7/8"V-O NYLON datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 16 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf