3M 951442-2062009-AR-PT
951442-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951442-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD
Datasheet Download
951442-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951442-2062009-AR-PT
QUANTITY
951442-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951442-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951442-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
Series951
PackagingTube
Number of Positions42
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951442-2062009-AR-PT
Related Links951442-206, 951442-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951442-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951442-2062009-AR-PT
IC REG LDO 3V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 5.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
IC FLASH MEM 32MB QSPI 16SOIC datasheet.pdf
470UF 35V 10X20 105C RAD datasheet.pdf