3M 951442-8062506-AR
951442-8062506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951442-8062506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM T/H
Datasheet Download
951442-8062506-AR.pdf
Availability of 951442-8062506-AR
QUANTITY
951442-8062506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951442-8062506-AR
Internal Part NumberEIS-951442-8062506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951442-8062506-xx.igs951442-8062506-xx.stp951442-8062506-xx.x_t
Standard Package200
Series951
PackagingBulk
Number of Positions42
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.909" (23.10mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951442-8062506-AR
Related Links951442-8, 951442-8062506-AR Datasheet, 3M Distributor
951442-8062506-AR Details Description
Related parts for 951442-8062506-AR
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 21.2VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf