3M 951444-2012009-AR-PT
951444-2012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951444-2012009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 44POS 2MM SMD
Datasheet Download
951444-2012009-AR-PT.pdf
Availability of 951444-2012009-AR-PT
QUANTITY
951444-2012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951444-2012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951444-2012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
Series951
PackagingTube
Number of Positions44
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951444-2012009-AR-PT
Related Links951444-201, 951444-2012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951444-2012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951444-2012009-AR-PT
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.6A 59 MOHM TH datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 96MSPS DL 68-TQFN datasheet.pdf
DIP CODED ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLK 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SPACER CIRCULAR GEN PURP 0.060" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 115V datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HARD WARE KIT FOR 50P M BLOCK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf