3M 951452-8061106-AR
951452-8061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951452-8061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 52POS 2MM T/H
Datasheet Download
951452-8061106-AR.pdf
Availability of 951452-8061106-AR
QUANTITY
951452-8061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951452-8061106-AR
Internal Part NumberEIS-951452-8061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951452-8061106-xx.igs951452-8061106-xx.stp951452-8061106-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions52
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951452-8061106-AR
Related Links951452-8, 951452-8061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951452-8061106-AR Details Description
Related parts for 951452-8061106-AR
IC XDCP SGL 64-TAP 2K 14-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1608 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 6SO datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf