3M 951454-2062009-AR-PT
951454-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951454-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM SMD
Datasheet Download
951454-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951454-2062009-AR-PT
QUANTITY
951454-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951454-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951454-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package110
PackagingTube
Number of Positions54
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951454-2062009-AR-PT
Related Links951454-206, 951454-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951454-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951454-2062009-AR-PT
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
DATA PLATE GMV9 2.00 X 0.50" datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf