3M 951456-2012009-AR-PT
951456-2012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951456-2012009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 56POS 2MM SMD
Datasheet Download
951456-2012009-AR-PT.pdf
Availability of 951456-2012009-AR-PT
QUANTITY
951456-2012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951456-2012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951456-2012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTube
Number of Positions56
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951456-2012009-AR-PT
Related Links951456-201, 951456-2012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951456-2012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951456-2012009-AR-PT
IC ADC 12BIT 250KSPS 8-MSOP datasheet.pdf
VARISTOR 558V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.71VC AXIAL datasheet.pdf
A/L UNIV HDR 16P VERT SHT LAT datasheet.pdf
MKP 6UF 5% 850VDC DRAWING T3 datasheet.pdf