3M 951456-2012009-AR-TP
951456-2012009-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
951456-2012009-AR-TP
Brief Description
CONN HDR STR STACK 56POS 2MM SMD
Datasheet Download
951456-2012009-AR-TP.pdf
Availability of 951456-2012009-AR-TP
QUANTITY
951456-2012009-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 951456-2012009-AR-TP
Internal Part NumberEIS-951456-2012009-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTube
Number of Positions56
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951456-2012009-AR-TP
Related Links951456-201, 951456-2012009-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
951456-2012009-AR-TP Details Description
Related parts for 951456-2012009-AR-TP
CONN HEADER 16POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 35NS 52PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
MOTOR STEPPER 55MM 24VDC 7.5DEG datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 320MA 5.51 OHM datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.015UF 10V X7R 0612 datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf