3M 951466-2062009-AR-TP
951466-2062009-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
951466-2062009-AR-TP
Brief Description
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD
Datasheet Download
951466-2062009-AR-TP.pdf
Availability of 951466-2062009-AR-TP
QUANTITY
951466-2062009-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 951466-2062009-AR-TP
Internal Part NumberEIS-951466-2062009-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
PackagingTube
Number of Positions66
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951466-2062009-AR-TP
Related Links951466-206, 951466-2062009-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
951466-2062009-AR-TP Details Description
Related parts for 951466-2062009-AR-TP
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 14V datasheet.pdf
LED 2HI 3MM DIFF ORANGE PC MNT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.42K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MODEL 608 TAP SWITCH 100A 300V datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 5/16" 5.13" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf