3M 951472-8012506-AR
951472-8012506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951472-8012506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM T/H
Datasheet Download
951472-8012506-AR.pdf
Availability of 951472-8012506-AR
QUANTITY
951472-8012506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951472-8012506-AR
Internal Part NumberEIS-951472-8012506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951472-8012506-xx.igs951472-8012506-xx.stp951472-8012506-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions72
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.835" (21.20mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951472-8012506-AR
Related Links951472-8, 951472-8012506-AR Datasheet, 3M Distributor
951472-8012506-AR Details Description
Related parts for 951472-8012506-AR
POWER SUPPLY 0-30VDC 0-3A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 5V 36" datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 2POLE datasheet.pdf
9V SNAP T STYLE 12" WIRE LEADS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W DO214AC datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
680UF 35V 10X20 datasheet.pdf