3M 951476-2062009-AR-TP
951476-2062009-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
951476-2062009-AR-TP
Brief Description
CONN HDR STR STACK 76POS 2MM SMD
Datasheet Download
951476-2062009-AR-TP.pdf
Availability of 951476-2062009-AR-TP
QUANTITY
951476-2062009-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 951476-2062009-AR-TP
Internal Part NumberEIS-951476-2062009-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingTube
Number of Positions76
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951476-2062009-AR-TP
Related Links951476-206, 951476-2062009-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
951476-2062009-AR-TP Details Description
Related parts for 951476-2062009-AR-TP
RES 900 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 5.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.062 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RSC 5-F/6 datasheet.pdf
CRYSTAL 9.216000 MHZ SMD datasheet.pdf
TOUCHSCRN TFT PITFT 320X240 2.8" datasheet.pdf