3M 951478-8061106-AR
951478-8061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951478-8061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM T/H
Datasheet Download
951478-8061106-AR.pdf
Availability of 951478-8061106-AR
QUANTITY
951478-8061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951478-8061106-AR
Internal Part NumberEIS-951478-8061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951478-8061106-xx.igs951478-8061106-xx.stp951478-8061106-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions78
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951478-8061106-AR
Related Links951478-8, 951478-8061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951478-8061106-AR Details Description
Related parts for 951478-8061106-AR
IC SUPERVISOR RESET 2.32V SOT143 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET #12 CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONTACT 18-14AWG datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 300MA SOD80 datasheet.pdf
750 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M R/A.590 datasheet.pdf