3M 951480-2062009-AR-PT
951480-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951480-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM SMD
Datasheet Download
951480-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951480-2062009-AR-PT
QUANTITY
951480-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951480-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951480-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Series951
PackagingTube
Number of Positions80
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951480-2062009-AR-PT
Related Links951480-206, 951480-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951480-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951480-2062009-AR-PT
C.B. HOLE PLUG .100" SILIC BLACK datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 15UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO214BA datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf