3M 953122-2000-AR-PT
953122-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
953122-2000-AR-PT
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
953122-2000-AR-PT.pdf
Availability of 953122-2000-AR-PT
QUANTITY
953122-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 953122-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-953122-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package169
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)953122-2000-AR-PT
Related Links953122-2, 953122-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
953122-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 953122-2000-AR-PT
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 17A D2PAK datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR ATA6614 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf