3M 953134-2000-AR-PT
953134-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
953134-2000-AR-PT
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
953134-2000-AR-PT.pdf
Availability of 953134-2000-AR-PT
QUANTITY
953134-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 953134-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-953134-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package112
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)953134-2000-AR-PT
Related Links953134-2, 953134-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
953134-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 953134-2000-AR-PT
CONSOLE ALUM 10.18"L X 7.48"W datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 70POS SMD GOLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS 30AWG 12IN datasheet.pdf
FUSE LINK 500V GL NH 80A SIZE2 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf