3M 953236-2000-AR-PR
953236-2000-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
953236-2000-AR-PR
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
953236-2000-AR-PR.pdf
Availability of 953236-2000-AR-PR
QUANTITY
953236-2000-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 953236-2000-AR-PR
Internal Part NumberEIS-953236-2000-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model953236-2000-xx-xx.igs953236-2000-xx-xx.stp953236-2000-xx-xx.x_t
Standard Package500
Series953
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)953236-2000-AR-PR
Related Links953236-2, 953236-2000-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
953236-2000-AR-PR Details Description
Related parts for 953236-2000-AR-PR
RES TEMP SENS 2.2K OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RND RD,GN,BLU SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG BLUE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf