3M 953244-2000-AR-PT
953244-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
953244-2000-AR-PT
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
953244-2000-AR-PT.pdf
Availability of 953244-2000-AR-PT
QUANTITY
953244-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 953244-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-953244-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model953244-2000-xx-xx.igs953244-2000-xx-xx.stp953244-2000-xx-xx.x_t
Standard Package130
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)953244-2000-AR-PT
Related Links953244-2, 953244-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
953244-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 953244-2000-AR-PT
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 26.4V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .156 72POS AU datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
BOX S STEEL 38.58"L X 29.13"W datasheet.pdf
PLATO DSLDRNG TIP - 3/16" PACE datasheet.pdf
68UF 16V 5X11MM 105C 2000H datasheet.pdf
1500UF 16V 10X20MM 105C 2000H datasheet.pdf