NorComp 955-015-010R011
955-015-010R011 picture photo
Mfg. Part Number
955-015-010R011
Brief Description
BACKSHELL 15POS Q-LOCK PLAS BLK
Datasheet Download
955-015-010R011.pdf
Availability of 955-015-010R011
QUANTITY
955-015-010R011 Order Process
Ship out your order
Specifications of 955-015-010R011
Internal Part NumberEIS-955-015-010R011
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents955-015-010R011 Material Declaration
Featured ProductBackshells
3D Model955-015-0x0Rxx1.pdf955-015-0(1,2)0Rxx1.stp955-015-0(1,2)0Rxx1.igs
Standard Package50
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions15
Cable TypeRound
Cable Exit45°, 180°
ShieldingUnshielded
MaterialABS
Plating-
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
Features-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)955-015-010R011
Related Links955-015, 955-015-010R011 Datasheet, NorComp Distributor
955-015-010R011 Details Description
Related parts for 955-015-010R011
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V TO263 datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4ESOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf