NorComp 955-025-020R121
955-025-020R121 picture photo
Mfg. Part Number
955-025-020R121
Brief Description
BACKSHELL 25POS Q-LOCK MET PLAS
Datasheet Download
955-025-020R121.pdf
Availability of 955-025-020R121
QUANTITY
955-025-020R121 Order Process
Ship out your order
Specifications of 955-025-020R121
Internal Part NumberEIS-955-025-020R121
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents955-025-020R121 Material Declaration
Featured ProductBackshells
3D Model955-025-0x0Rxx1.pdf955-025-0(1,2)0Rxx1.stp955-025-0(1,2)0Rxx1.igs
Standard Package100
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions25
Cable TypeRound
Cable Exit45°, 180°
ShieldingShielded
MaterialPlastic, Metallized
PlatingNickel over Copper
HardwareAssembly Hardware, Strain Relief
Features-
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)955-025-020R121
Related Links955-025, 955-025-020R121 Datasheet, NorComp Distributor
955-025-020R121 Details Description
Related parts for 955-025-020R121
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 64K FLASH 40-DIP datasheet.pdf
IC 12-BIT BUS TER ARRAY16-TSSOP datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
20M SHIELDED CABLE WITH M8 F datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING BRONZE datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 3C UNSHD 600V datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf