3M 956222-2020-AR-TP
956222-2020-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
956222-2020-AR-TP
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
956222-2020-AR-TP.pdf
Availability of 956222-2020-AR-TP
QUANTITY
956222-2020-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 956222-2020-AR-TP
Internal Part NumberEIS-956222-2020-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package270
Series956
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)956222-2020-AR-TP
Related Links956222-2, 956222-2020-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
956222-2020-AR-TP Details Description
Related parts for 956222-2020-AR-TP
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
RES 1K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 143 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PIN 8POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
LED COB WHT 13.5MM 2700K 95CRI datasheet.pdf