3M 956234-2000-AR-PT
956234-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
956234-2000-AR-PT
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
956234-2000-AR-PT.pdf
Availability of 956234-2000-AR-PT
QUANTITY
956234-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 956234-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-956234-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Series956
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)956234-2000-AR-PT
Related Links956234-2, 956234-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
956234-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 956234-2000-AR-PT
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 26POS datasheet.pdf
RD 13/09 datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 200V 3000A datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 13.97MM datasheet.pdf
1739-21 SPRING datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf